Starannie wykonany dach z eleganckim i trwałym pokryciem wymaga zastosowania detali wykończeniowych, dzięki którym stworzy estetyczną całość z budynkiem. Do takich detali zalicza się między innymi podbitka dachowa, którą w wielu odmianach znajdziesz w naszej ofercie.

Czym jest podbitka dachowa i po co się ją stosuje?

Podbitka lub podsufitka to niewielki element konstrukcyjny umieszczany pomiędzy krawędzią opadającego dachu, a zewnętrznymi ścianami budynku. Powoduje on zamknięcie wolnej przestrzeni, która często bywa ulubionym miejscem budowania ptasich gniazd lub gromadzenia się owadów.

Tradycyjnie podbitka dachowa pełni rolę praktyczną, ale jest też estetycznym uzupełnieniem całej konstrukcji, kryjącym pozostałości belek dachowych i innych nieatrakcyjnych elementów. Wykonana z odpowiednio dobranego modułu może być kolorystycznie i wzorniczo dopasowana do stylu dachu, elewacji lub elementów wykończeniowych domu.

Zalety naszych produktów

Podbitki dachowe, które oferujemy w naszym asortymencie lub montujemy wraz z pokryciem dachowym to produkty znanych wytwórców, wyróżniające się wieloma atutami. Gwarantujemy:

  • bogaty wybór wzorów, kolorów i faktur,
  • podsufitki pełne i wentylowane,
  • podsufitki stalowe i z PCV,
  • produkty wysoce odporne na warunki zewnętrzne,
  • okres gwarancji nawet do 50 lat,
  • listwy i akcesoria dachowe do montażu podsufitek.

Podbitka dachowa to estetyczne dopełnienie konstrukcji dachu w Twoim domu, dlatego wybierając ją z naszego asortymentu możesz skorzystać z szerokiej gamy wzorów i dopasować wybór do określonego designu budynku.

Zapraszamy do szczegółowego poznania naszej oferty!