Dachówki bitumiczne znajdują zastosowanie przy pokryciu dachów domów mieszkalnych i budynków przemysłowych. Kąt nachylenia dachu nie może być mniejszy niż 12 stopni. Wyprodukowane są z trwałego i mocnego welonu szklanego obłożonego kompozycją bitumiczną. Górna część dachówki jest osłonięta posypką bazaltową, która spełnia funkcje ochronne. Dolna cześć pokryta jest warstwą bitumu polimerycznego oraz silikonową taśmą. Oddziałujące warunki atmosferyczne a konkretnie słońce sklejają dachówki wytwarzając podwójną powierzchnie hydroizolacyjną, która daje bardzo dobrą szczelność pokrycia dachu. Znajdują zastosowanie w nowoczesnym budownictwie jak i przy renowacji starych dachów.

Kolekcja Continent

Trójwarstwowy gont bitumiczny, wykonany z pierwszorzędnego materiału, który jest solidny a do tego dobrze się prezentuje. Konfiguracja gontu jest podobna do starożytnej kamiennej płyty dachowej, co daje niesamowity efekt wizualny.

Kolekcja Jazz

Duża paleta kolorów, przewrotność odcieni i objętości 3D. Oryginalny kształt wycięcia dachówek daje złudzenie, że pokrycie dachowe wykonane jest z naturalnego materiału (płytek lub łupku). Dwuwarstwowy o większej grubości, odznacza się duża wytrzymałością i odpornością.