Podkategorie

Pokrycia dachowe to rozmaite materiały, wybierane przez projektantów lub właścicieli domu ze względu na styl budynku, okolicę i jej specyfikę czy też ceny dostępnych materiałów. Obok dachówek ceramicznych czy blachodachówki, nasza firma oferuje też funkcjonalne rozwiązania, jak gont bitumiczny czy papa termozgrzewalna.

Gonty bitumiczne i ich zalety

Odpowiednio dobrane pokrycie dachu powinno być nie tylko szczelne, chroniące wnętrze domu, ale też estetyczne. To ono decyduje o zewnętrznym designie budynku, tworząc wraz z elewacjami jego wizytówkę. Gont bitumiczny to jedna z takich możliwości, dzięki którym budynek zaprezentuje się efektownie, a jednocześnie jego pokrycie będzie stosunkowo tanie i łatwe do wykonania.

Zaleta gontów jest też izolacja termiczna budynku, bowiem wnętrze takiego materiału tworzy rdzeń z włókniny szklanej, zatopionej z specjalnej masie bitumicznej. Układane pasy o charakterystycznym, wycinanym wzorze z jednej strony tworzą ciekawą dekorację dachu, a z drugiej skutecznie chronią wnętrze przed chłodem.

Dachowe materiały izolacyjne

Gonty bitumiczne pełnią podwójna rolę izolacji dachu oraz jego pokrycia. W przypadku innych rozwiązań wymagane jest zastosowanie różnych materiałów dodatkowych, chroniących przed przeciekaniem wody czy zimnem. Zalicza się do nich papa termozgrzewalna mająca głównie zastosowanie hydroizolacyjne. Układana na dachu i spajana na gorąco tworzy zwartą, nieprzepuszczalną dla deszczu powierzchnię ochronną.

Zastosowanie papy chroni przed wilgocią, ale nie zabezpiecza przed zimnem, dlatego do termoizolacji stosujemy specjalne pianki poliuretanowe PIR o różnych parametrach, zależnie od miejsca ich wykorzystania.

Poszukujesz materiałów izolacyjnych na dach lub fundamenty? Znajdziesz je w naszej ofercie!